تبلیغات
مطالب مفید - سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید
مطالب مفید
مطالب کاربردی و مورد نیاز کاربران

پیغام مدیر : به شما كاربرگرامی سلام عرض می كنم . امیدوارم در این وبلاگ دقایقی خوبی را سپری كنید.مطالب سعی شده کاربردی و مورد نیاز کاربران باشد. نظر فراموش نشه.بهترین موضوع وبلاگ

وصیت شهدا
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :

خیلی ها برای راه اندازی یک سایت نمونه کار و یا یک سایت شخصی ساده دچار مشکل تهیه هاست میشوند و گاهی اوقات برای آن باید هزینه های زیادی نیز بپردازند.

در این مطلب میخواهیم با استفاده از سرویس گوگل درایو سایت خود را راه اندازی کنیم که هم نیازی به پرداخت هزینه برای تهیه هاست برای یک سایت ساده ندارید و هم دغدغه حجم کم ندارید چون برای راه اندازی یک وبسایت شخصی و نمونه کار ۵ گیگ فضای مناسبیست و با را ه حلی که در آخر برای شما ذکر میکنیم مشکل ادرس های طولانی و پیچیده را برایتان حل میکنیم.

سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید

 در ابتدا:  وارد آدرس اینترنتی : “https://drive.google.com” شوید و از قسمت create یک (پوشه جدید) “New Folder” بسازید .

سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید

 

نام پوشه ای که ازشما خواسته میشود را وارد کنید, نام این پوشه ربطی به url وبسایت شما ندارد پس برای آن وسواس به خرج ندهید.

 

حال پس از ایجاد پوشه جدید برروی آن راست کیلیک کرده و گزینه (اشتراک گذاری) “Share” را انتخاب نمایید . از منوی باز شده دوبار “Share” را انتخاب نمایید .

سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید

 

حالا برای شما پنجره تنظیمات اشتراک گذاری باز میشود : ” Share settings” . در بالای صفحه ، دقت کنید این نوشته : Link to share (only accessible by collaborators) . کادری وجود دارد که محتویتات داخلش لینک پوشه اشتراک گذاری شماست . این لینک را کپی کنید . پوشه شما در حال حاضر حالت خصوصی دارد.

برای اینکه قرار هست این پوشه شما ، برای میزبانی وب آماده و مهیا شود بایستی سطح دسترسی آنرا تغییر دهیم و مجوز عمومی بودن به آن دهیم تا قابل دسترس برای عموم باشد . اینکار بسادگی انجام پذیر است و شما باید بر روی لینک (تغییر) ”  Change” . این سطح دسترسی را تغییر دهید.

سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید

 

سپس برای شما پنجره پاپ آپ باز میشود ” pop-up ” .از میان گزینه های روبه رو ، گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید . اگر میخواهید دسترسی عمومی باشد باید گزینه ” Public on the web ” را انتخاب کنید . و اگر میخواهید فقط گروه خاصی به پوشه شما دسترسی داشته باشند گزینه ” Anyone with the link ” را بایستی انتخاب نمایید که دسترسی را محدود میسازد . ولی در نهایت ، کسانی هم که در گوگل اکانت ندارند هم میتوانند به پوشه شما دسترسی داشته باشند .

سایت خود را رایگان بر روی گوگل درایو راه اندازی کنید

 

پوشه خود را بازکنید . مطالب وب سایت خود را حالا در این پوشه آپلود کنید . مطالبتون محتوی این فرمت ها باشد : HTML pages, CSS files, images and JavaScript

 

آدرس لینک اشتراکی که گفته بودم کپی کنید را هنوز دارید ؟ گم کرده اید ؟؟؟؟ . نگران نباشید! شما میتوانید به لیست درایو برگردید ” drive listing ” . و دوباره لینگ اشتراگ گذاری را دریافت نمایید.  آدرس شما باید شبیه به این آدرس باشد :https://docs.google.com/folder/d/0B2TgmhltmR2FVZnN5aGttQU0/edit

بخش های پررنگ تر و برجسته تر آی دی شناسایی هویت پوشه شماست . آی دی خود را برداشته و آنرا با عبارت زیر جایگزین نمایید : https://googledrive.com/host/0B2TgmhltmR2FVZnN5aGttQU0

توجه کنید که حتما شما در پوشه خود یک فایل index.html داشته باشید وگرنه گوگل خودش فایلهای شما را فقط و فقط به صورت لیست نمایش میدهد که خب جالب نیست.

آدرس بالا آدرس وبسایت شما میشود که ظاهر ناخوشایندی دارد برای حل این مشکل سری به وبسایت های ایرانی خودمان میزنیم. توجه کنید که این سیستم امکان نصب دامنه را ندارد و ما از سیستم های کوتاه کننده لینک استفاده میکنیم.

برای مثال سری به سایت های زیر بزنید:

http://fay.ir

http://760.ir

با ثبت نام ادرس طولانی گوگل در ایو شما تبدیل به www.site.fay.ir و یا www.site.760.ir میشود.
نوشته شده توسط : ایمان طبقه بندی شده در :اینترنت , آموزش , 


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مطالب مفید آن می باشد.